R-Kioski personalijuht: tööjõukriisi võimendavad lapsehoolduspuhkusel olijate ja pensionäride paindlike töövõimaluste puudumine

Selleks, et juhtida avalikkuse tähelepanu Eesti teravale tööjõuturu probleemile, töötavad R-Kioski juhtkond ja kontoritöötajad täna oma väikepoodides. Ettevõtte personalijuhi Piret Aessi sõnul on Eesti tänaseks tõsises tööjõukriisis, mida omakorda võimendavad paindlike töövõimaluste puudumine suurtes ja olulistes tööealise elanikkonna gruppides nagu lapsehoolduspuhkusel olijad ja pensionärid.

 

“Töökäte puudus tänases Eestis on järjest teravam probleem. Eesti elanikkond vananeb ja tööealist elanikkonda on järjest vähem. Olukorra teeb keerulisemaks tänane seadusandlus, mis t teenindajate keeleoskusele ranged piirangud ja takistab seeläbi näiteks välistudengite ja ka välistööjõu värbamist. Samuti takistavad tänased seadused töötada lapsehoolduspuhkusel olijatel ning pensionäridel, kes tööle asudes kaotavad riiklikes toetustes,” sõnab R-Kioski personalijuht Piret Aess.

 

Kuna tööjõukriis on väga suure koormuse pannud just väikepoodide töötajatele, on selle aktsiooni mõte avaldada toetust oma tänasele tublile töötajaskonnale ning toomaks enam avalikkuse tähelepanu tekkinud kriisile tööjõuturul.

 

Praxise teemapaber tööjõu olukorrast toob välja, tööealisest elanikkonnast ei tööta hetkel umbes üks kolmandik. Samas ootab lähiaaastatel Eestit ees suur tööealise elanikkonna langus. Võrreldes 2015. aasta algusega väheneb Eesti rahvastik 2040. aastaks 130 tuhande inimese võrra, mis on 1/3 Tallinna elanikest või tänane Tartu, Rakvere ja Viimsi kokku.

 

R-Kioskil on Eestis 94 müügipunkti ning kokku ligi 350 töötajat.  AS R-Kiosk Estonia kuulub Norra pereettevõttele Reitan Convenience AS, mis on Euroopas üks suurimaid jaekaubandusorganisatsioone, mille põhifookus on mugavuskaubandusel.

 

Reitan Convenience opereerib Põhjamaades ja Baltikumis kaubamärke 7-Eleven, Narvesen, Pressbyran, R-Kiosk ja Lietuvos Spauda. 2017. aastal kuulub gruppi ligi 2600 kauplust.

 

Liitu uudis­kirjaga

[mc4wp_form id="645"]