R-Kiosk toetab täisväärtusliku toitumise algatusi 15 000 euroga

R-Kioski annetuskampaania neli finalisti on selgunud ning tänane rahvahääletus otsustab, kuidas jaguneb ideede elluviimiseks mõeldud 15 000 eurot. Täisväärtusliku toitumise ideekonkurss on R-Kioski kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.   

R-Kioski tegevjuht Tiia Ilves usub, et konkursil õnnestus saada tähelepanu just nendelt organisatsioonidelt, keda otsiti. „Otsisime ideid, mille abil saaks tervislikust ja regulaarsest toitumisest kasu ka need, kes seda ise endale mingil põhjusel lubada ei saa,“ ütles Ilves. Tema sõnul pääsesid finaali just paljud eri piirkondade lastele suunatud projektid. „Me loodame, et täisväärtuslik ja teadlik toitumine jõuab nende projektide toel rohkemate inimesteni.“ rääkis Ilves, kelle sõnul on mitmekülgne toitumine R-Kioski uue brändi alustala.

Finaali pääses neli projekti ja nendele saab tänase päeva jooksul anda hääle R-Kioski Facebooki lehel:

  • MTÜ Tallinna Erivajadustega Laste ja Noorte Tugiühing tahab luua erivajadustega laste ja noorte õppeprogrammi „Oskan olla rõõmus ja terve“.
  • Ida-Virumaa kool Intellekt plaanib luua tervisliku toitumise õppeprogrammi lastele.
  • Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi eesmärk on suurendada raskelt haigete laste võimalust saada ravitoidusegud.
  • Toidupank näeb annetuste abil võimalust korraldada tihedam regulaarne toidu transport, et viia toitu maapiirkondades puudust kannatavatele lastele.

R-Kioski annetuskampaania sai alguse eelmise aasta lõpus. Selles said osaleda MTÜ-d, kohalikud omavalitsused, koolid, lasteaiad, kogudused, hooldekodud ning muud organisatsioonid ja kodanikualgatused.

Annetuskampaaniast võtsid osa ka kõik inimesed, kes R-Kioskist kohvi ostsid – igalt kohvitopsilt läks 5 senti annetusfondi.

Kokku saabus konkursile üle 50 projekti. Ekspertide tehtud esmavalik pandi rahvahääletusele. Annetav summa jaguneb lõplikult nelja finalisti vahel pärast teist hääletusevooru, mis toimub täna. Igale algatusele antav konkreetne annetussumma sõltub sellest, kui palju hääli protsentuaalselt koguti.

AS R-Kiosk Estonia kuulub Norra pereettevõttele Reitan Group, mis on suuruselt teine esmatarbekaupade jaemüügikett Euroopas. Kontsernis töötab kokku üle 18 000 töötaja, neist Eestis ligikaudu 350. R-Kioski eesmärk on pakkuda maitsvat ja täisväärtuslikku tänavatoitu, et kiire elutempoga inimesed saaksid olla tegusad ning toimekad kogu päeva.

 

Liitu uudis­kirjaga

[mc4wp_form id="645"]